Kısaca bahsedecek olursak online diyet; internet ortamında bir diyetisyen tarafından verilen beslenme danışmanlığı hizmetidir. Günümüzde de popülaritesi artmakta ve giderek yaygınlaşmaktadır.


-Online diyet nasıl yapılır?


Online diyet adı üstünde internet ortamında beslenme danışmanlığı sağlanmasıdır. Danışanlar bazen hizmetin online olmasından kaynaklı önyargı ile yaklaşabilir. Fakat bu yöntem klinikte verilen beslenme danışmanlığı ile tamamen aynıdır. Tek farkı uzaktan olmasıdır. Birlikte sürecin nasıl işlediğini kısaca maddeler halinde inceleyelim.


1- Öncelikle beslenme uzmanı tarafından danışmanlık alacak kişiyi daha iyi analiz etmek, yaşam tarzına ve hedefine uygun beslenme programı oluşturmak için hazırlanan detaylı bir formun danışmanlık alacak kişi tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulması istenir.


2- Diyetisyen, danışanın doldurduğu formu inceleyerek kişinin hedefine, günlük rutinlerine, hayatına uygun bir beslenme programı oluşturur.


3- Bu süreçte danışan takibi oldukça önemlidir. Takibin sıklığı danışmanlık verecek beslenme uzmanının hazırlamış olduğu plana göre değişiklik gösterebilir. Whatsapp, mail, telefon görüşmesi, zoom gibi görüntülü görüşme ya da danışmanın sağlamış olduğu çeşitli platformlar üzerinden (mobil uygulamalar) gerçekleştirilebilir.


Bütün bu maddelerin içeriği danışmanlık alacağınız kişi ya da kurumun sistemine göre farklılık gösterebilmektedir.Berkay Türkkan Fitness mobil uygulamasıyla antrenman ve beslenme adına ihtiyaç duyacağınız her şey cebinizde!

 

iPhone için App Store'dan ücretsiz indir!

 

Google Play'den ücretsiz indir!-Online diyet avantajları:


Çoğumuz günümüz şartları gereği modern hayata ve hızlı yaşama adapte olmuş durumdayız. Gün içinde daimi bir koşuşturmaca, tabiri caizse bir curcuna yaşıyoruz. İşte tam da bu durumdayken zaman kavramının önemini daha iyi anlayabiliyoruz.  


Şüphesiz online diyetin en büyük avantajlarından biri zaman. İşlerin ve hayatın yoğunluğundan kliniğe gitme vakti bulamayan birçok kişi online diyetin rahatlığından yararlanıyor. Zaman ve mekan fark etmeksizin bu hizmeti almak online diyetin en büyük avantajı diyebiliriz.


İlk olarak zamandan nasıl tasarruf edilebildiğinden bahsetmiştik. Bir diğer önemli nokta ise şehir hatta ülke farketmeksizin bu hizmetten yararlanabilmek. Takdir edersiniz ki yaşadığınız yere uzak mesafelerdeki takip ettiğiniz veya başarılı bulduğunuz bir danışmandan yüz yüze beslenme hizmeti almak imkansız hale gelebiliyor. Bu durumda online diyet sizler için biçilmiş bir kaftan haline dönüşüyor. Türkülerdeki gibi, aramızda dağlar yollar yıllar var iken diye düşünmenize gerek kalmadan, tercih etmek istediğiniz danışmanın online diyet hizmetinden yararlanabiliyorsunuz.

 

Berkay Türkkan Danışmanlık Hizmeti:


Genel olarak online diyet nedir, süreç nasıl işler gibi soruların cevaplarını verdik. Şimdi ise bizim sistemimiz nasıl işliyor bunlardan bahsedelim.


Uzman Ekip:


Programlarımız, sistemimizde çalışan uzman diyetisyenler, fizyoterapistler ve antrenörler tarafından bilimin ışığında hazırlanmaktadır.
Mobil Uygulama:


Geliştirmiş olduğumuz mobil uygulama üzerinden beslenme, antrenman ve supplement programlarınızı görüntüleyebilir, soru-cevap kısmından sorularınızı iletebilir, sizler için detaylı hazırlanmış egzersiz arşivi ve sağlıklı tarifler kitapçığına erişebilirsiniz. 


Öğünlerinizin üstüne tıkladığınızda ilgili besinlerle alternatif tariflerin videolarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca uygulamamızda bulunan makro hesaplayıcı, yağ oranı hesaplayıcı gibi birçok pratik hesaplama araçlarına erişim sağlayabilirsiniz.
Detaylı Analiz Formu:


Alanında uzman diyetisyenlerimiz tarafından yaş, boy, kilo, beden ölçüleriniz, iş ve hayat yoğunluğunuz, hedefleriniz, varsa herhangi bir rahatsızlığınız, günde kaç öğün tükettiğiniz gibi bilgileri edinmek amacıyla hazırlanmış 9 sayfalık detaylı bir anamnez formumuz bulunmakta. Ayrıca formunuzu analiz etmemiz için fotoğraflarınızı yüklediğiniz bir bölüm de bulunmaktadır. Gerekli görülen durumlarda uzman diyetisyenlerimiz tarafından laboratuvar tetkiklerine de bakılmaktadır. Tüm bu bilgiler doğrultusunda bütünsel bir şekilde yaklaşıp, hayatınıza ve hedefine göre en verimli programı oluşturuyoruz.


Sıkı Takip:


Programları hazırladık, sizlere ilettik. Süreç burada bitmiyor. Programlara uyum yüzdeniz ve gelişiminizin takibi için öğün ve antrenman fotoğrafları yüklediğiniz bir bölümümüz de bulunmakta. Buraya yüklediğiniz her fotoğraf ve göndermiş olduğunuz bildirimler ekibimiz tarafından belirli periyotlarda kontrol ediliyor ve sizlere geri dönüş sağlanıyor. Eksik veya hatalı öğün içeriği varsa tarafınıza bildiriliyor. 


Gelişim sağlamak için programlara tam anlamıyla uymak büyük önem arz ediyor. Bu noktada bahsetmiş olduğumuz gibi ekibimiz takibinizi yapıyor ve gerekli motivasyon mesajları ile devamlılığın sağlanmasında yardımcı oluyor.
Soru-Cevap:


Mobil uygulama üzerinden 7/24 aklınıza takılan her soruyu sorabilirsiniz. Sorduğunuz sorular genellikle gün içerisinde uzman ekibimiz tarafından cevaplanıyor. Daha önce sorulmuş kayıtlı sorulara ulaşarak belki de soracağınız sorunun cevabını dakikalar içerisinde görüntüleyebiliyorsunuz.
Alışveriş Listesi:


Evde erzağım bitti, hangisinden ne kadar alacağım gibi alışveriş düşünme derdiniz ortadan kalkıyor. Size özel olarak hazırlanmış olan programdaki besinleri, haftalık olarak toplu bir şekilde yine size özel olarak hazırlanmış olan alışveriş listesi ile pratik bir şekilde temin edebilirsiniz.
Özetle


Online diyet, zamandan tasarruf etmek ve nerede olursanız olun istediğiniz danışmandan bu hizmeti alabilmek adına oldukça önemli bir sistem haline gelmektedir. Detaylı takip ve esnek iletişim saatleri ile ön plana çıkmaktadır. Günümüzde de oldukça yaygınlaşmakta ve her geçen gün online danışmanlık hizmeti alan insan sayısı artmaktadır.  


Tam bu noktada; tamamen imkanlarınıza ve hedefinize yönelik, bilimin ışığında hazırlanan kapsamlı kişisel programlarımızla, detaylı mobil uygulamamız ve uzman ekibimiz ile birlikte sizler için hazırız.


Biz buradayız, siz neredesiniz? 


Güçlü kalın!

 

Diyetisyen Berk Kerem Aksel